רוצה להיות BFF? הירשמי לניוזלטר שלנו!

אותנטי זה הכי, אחותי

  |   22 בנובמבר 2012

כמה פעמים אמא או סבתא התחננו, שרק תמדדי? רק תמדדי את השמלה שגרפה עשרות מחמאות במסיבת הסיום של אמא שלך או את החולצה שאיתה סבתא שלך תפסה את סבא שלך במפגשים השבועיים של החוג לריקודי עם? אך את עיקמת את הפרצוף בגועל ונפנפת אותן הלאה במחוות יד קטנה ומתנשאת. כמה את מצטערת על זה עכשיו, כשאת הופכת לאמא את הארון ורבה עם אחותך הקטנה על כל חגורת מותן מהוהה ששליתן מהנפטלין.

גבירותיי, ההי(פ)סטוריה חוזרת

אוקיי, אז את זה שכדי לדעת מה נלבש מחר, אנחנו צריכות לדעת מה לבשו לפני עשור, שניים ואפילו יובל- כולנו כבר יודעות. אבל האם כולנו משכילות לנצל את העובדה הזאת?
בין אם נרצה ובין אם לא, אנחנו עמוק ברטרו שיק. אם אתבקש להגדיר דווקא, מהי אופנת שנות האלפיים, הייתי מתחילה קודם כל להזיע ואז מסיקה שמבחינה פרקטית (כלומר- פריט לביש ולא פריט שהמקום היחיד שמתאים לו הוא מסלול הדוגמנות), האופנה הזו היא פאזל של אלפי חלקים מן העבר. אפילו הסקיני הפציע לראשונה כבר בשנות החמישים, זכה לתהילה מחודשת באייטיז ושוב איתכן, ושוב איתכן והעול הוא עליכן ועלינו, על כולנו.
אז אם המוסכניק רק החליף לך גלגל, למה לשלם לו כאילו הוא זה שהמציא אותו?
אז נכון שוינטג', שמשמעו פריטים מיוחדים ומקוריים שגילם עולה על עשור או שניים והם עדיין שמורים היטב – עשויים להיות די יקרים במקומות מסוימים, אבל פה בדיוק קבור הבגד.
עמוק בערימת בגדים שמעליהם מתנוסס שלט שאומר: " 30 ₪".

אני בשוק, אני בהלם, אני המומה

" שוק בצלאל הוא מתחם מסחרי במרכז תל אביב בין הרחובות קינג ג'ורג', בצלאל, בית לחם, טשרניחובסקי והמכבי… בעבר התפרסם שוק בצלאל בזכות דוכני הפלאפל שהיו במקום, והציעו אכילה חופשית בסגנון "אכול כפי יכולתך". דוכני הפלאפל נעלמו והרחובות נשארו מתחם הכולל בעיקר חנויות ודוכנים של ביגוד, הנעלה, כלי בית ומוצרים שונים לשימוש יומיומי. שמו של השוק מפורסם בעיקר בזכות המגוון הרחב של מוצרי ההלבשה מכל הסוגים והדגמים, ולעתים עודפים של מותגי יוקרה במחירים נמוכים, שניתן להשיג במקום " (ויקיפדיה).
שוק בצלאל הוא רק אחת ממגוון אופציות נפלאות שיעזרו לך להיראות נפלא ולא פחות חשוב מזה- אותנטי. עם זאת, שילוב מוגזם של עיצובי רטרו, וינטג' וכל דבר אותנטי שנופל לך ליד, עלול להיראות מתאמץ מידי ובעיקר מלאכותי. לפיכך, מעבר לזה שאת צריכה ללמוד לדעת בעצמך כיצד תיראי הכי טבעית ונינוחה, כדאי תמיד ליצור מראה מאוזן ולמצוא מקום טוב באמצע. כזה שמשלב את האופי שלך ומה שמתאים לך- יחד עם פריטים אופנתיים מיוחדים. במילים אחרות- השתדלי לא להיראות כאילו הרגע שלפו אותך מתוך תמונת המחזור של מייבשי הביצות החלוציים, כשאת מאובזרת בטורייה, שברייה, קוקו וסרפן- ולתפארת מדינת ישראל. זכרי תמיד, ניסיון למגניבות יתר- בהכרח יהיה לא מגניב בעליל. (שמעתם, היפסטרים?)

לפני ואחרי

לפני: חיילת עייפת מהבקעה. אחרי: חיילת בוטיק.

דברים נוספים שאת זקוקה להם במסע אל האופנתי-האותנטי, הם דמיון מפותח, אומץ, תושייה ויצירתיות. אני יודעת שזה נשמע כמו מפרט תכונותיו של הוביט, אבל קרה גם קרה שהקרצנו בגד, שלעין בלתי מזוינת עלול להיראות בלשון מקצועית כ"איום ונורא"- אך כשהוא עלה על הגוף והוספו לו האקססוריז הנכונים- הוא קיבל חיות, זוהר ומעוף. זכרי תמיד, הבגד אינו עושה את האדם, האדם עושה את הבגד. אם הוא יודע איך לבחור אותו, כמובן.
עוד בעניין התושייה והיצירתיות, אל תחששי אף פעם לאחוז בידך חוט ומחט, צבע, מספריים וכן הלאה- גם אם את לא ממש יודעת איך ומה עושים בהם.
זכרי תמיד, ג'ינס רחב ומכוער מאין כמוהו, יכול תמיד להפוך למכנס קצר בגזרה גבוהה וצביעה נכונה של סנדלי הצבא הישנות שלך, יכולה תמיד להפוך אותן לפריט שמישהי אחרת הייתה קונה במאות שקלים.

חנויות שצריך:

אשת חיל – פרטי יד שנייה. טשרניחובסקי 3, תל-אביב, 03.6201256.
פומרנץ – יד שנייה, בגדי מעצבים ועודפים. דיזנגוף 134 א', תל-אביב, 054.7891379.
אובססיה ליד שנייה – פריטים משנות ה-70 ולפני. גאולה 45, תל אביב.
ביגודיות ויצ"ו – מבחר עצום של בגדים, נעליים, תיקים, אביזרים ואפילו כלי בית במחירים מגוחכים כשכל ההכנסות תרומה לקהילה. פרטים לגבי הסניפים בכל הארץ, באתר ויצ"ו.
סטודיו שלומית – וינטג' ויד שנייה. עולי ציון 15 (שוק הפשפשים).
Second Chance וינטג' ,יד שנייה וארגז מציאות (אחד הדברים האהובים עלי). דיזנגוף 151 (בתוך סמטה), תל-אביב.
שופינא- פרטי יד שנייה משודרגים, עיצובי רטרו וארגז מציאות. דיזינגוף 142, תל אביב.
אדרת- יד שנייה ומציאות. בוגרשוב ,53 תל אביב.
גולואז- יד שנייה. שינקין 38 תל אביב.03-5252866
המחתרת- יד שנייה. קינג ג'ורג' 16, תל אביב. 03-6204591אלינור שריקי
אלינוריגבי, מיוזיק בוקס, פה גדול, תחת לבנבן, שיר של הביטלס. אה, וקוראים לי שריקי. אלינור שריקי
  • Facebook

הוספת תגובה