רוצה להיות BFF? הירשמי לניוזלטר שלנו!

גם אני קצת מרי פופינס

  |   1 בדצמבר 2012

לפני ארבע שנים קיבלתי במתנה מהבוסית שלי גלימת קטיפה סגולה. את הגלימה, שנשלפה מהבוידעם שלה שנייה לפני ניקיונות פסח, היא קנתה כמזכרת בקרנבל בוונציה כמה שנים קודם לכן, ולאחר שכיבה מקומטת בין אופניים ישנים לארגזים ניתן לומר שהגלימה ידעה כבר ימים יפים יותר… אבל אני התאהבתי וקפצתי על המציאה. לקחתי אותה הביתה, גיהצתי ובניתי תחפושת מסביבה (נסיכה לוחמת, מלכת פיות, שקר כלשהו עם גלימה…)

הסיבה להתאהבות המיידית שלי היא שתמיד רציתי ללבוש גלימה! כן, מאז שראיתי את ה"נסיכה הקסומה" בגיל עשר רציתי להיות אני בעצמי אביר לוחם עטוי גלימה חסינת אש, ובתיכון אפילו שיחקתי "מבוכים ודרקונים" עם כמה ידידים חנונים יותר רק כדי שאוכל להתעטף בגלימה ולאחוז חרב מפלסטיק. "ולמה לא ללבוש גלימה בחיי היומיום שלי?" שאלתי את עצמי, ומיד עניתי (בלב כמובן… כי זה לא שאני מדברת לעצמי בקול רם), אלא "כי אני לא נזיר גרגוריאני! זה למה!".

אבל אז סגנון ה"סטים-פאנק" (Steam Punk) עשה קאמבק לעולם האופנה, ואני גיליתי את האלטרנטיבה המושלמת לגלימה: השכמייה. ה"סטים- פאנק" הוא אינטרפרטציה עתידנית לסגנון הויקטוראיני של סוף המאה ה-19, ואם שרלוק הולמס ומרי פופינס יכולים להראות מכובדים ואנגליים במיוחד בשכמייה בעלת צווארון מכופתר גם אני יכולה!

אז נכון, כשגיבורות הרומאנים הרומנטיים שקראתי בגיל ההתבגרות התהדרו בשכמיות, הן בדרך כלל רכבו על סוסים באחו ירוק או דילגו בהנאה לאורך רחובות אפופי ערפל עם מדרכות מרוצפות אבנים. אבל הגלימה היפיפייה והנוחה הזו שמצאתי באחת החנויות של רשת הבוטיקים Mekimi (קולקציית חורף 2012) גורמת לי להרגיש קצת כמו מרי פופינס גם כשאני מתהלכת בין הסופר לקופת-חולים.

רשת הבוטיקים Mekimi מתמחה אמנם בעיצובים לנשים ונערות דתיות, אבל בזכות האלגנטיות של התפירה והבדים המשלבים כותנה עם לייקרה, היא מציעה פריטים נעימים למגע המחבקים מאוד את הגוף. ובחורף הזה , כשאני מרצדת בין הטיפות עם המטרייה שלי והשכמייה הנופלת על כתפיי, אני לא יכולה להתאפק שלא לשיר לעצמי: "superkalifragilistikexpialigetisch"אריאלה גויכמן גארבר
חובבת היסטוריה, אופנה ואומנות. מתחזקת את הבלוג Timeless Hemlines וכותבת לעיתון העצמאי "מגפון".
  • Facebook

הוספת תגובה