רוצה להיות BFF? הירשמי לניוזלטר שלנו!

תגלית השבוע: עדי בקשי

  |   13 בינואר 2015

מי את?

המעצבת עדי בקשי (27), בוגרת ומצטיינת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, אשר פרויקט הגמר שלה "גברת עם סלים" זכה להכרה והערכה על ידי מגזין VOUGE איטליה ומגזינים מובילים נוספים, הקימה לפני כשנה מותג הנושא את שמה, במטרה לממש את ציפיות המבקרים, אשר הכתירו אותה ככזו שצפויה להשתלב ולכבוש את שוק האופנה הישראלי רווי התחרות. המותג שהקימה מתמחה בתחום הצעיפים ומביא רוח רעננה לעולם האופנה הישראלי.

מה הביא אותך לעסוק באופנה?

מאז ומתמיד נמשכתי לתחום האופנה, עוד בתור ילדה הייתי תופרת ורוקמת לעצמי בגדים ואביזרים. הייתי מפרקת חולצות ישנות ותופרת אותן מחדש, עם חוטים וסרטים שמצאתי בערכת התפירה של אמא. את תחילת דרכי המקצועית התחלתי ללא קיצורי דרך במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. כבר במהלך הלימודים עבדתי קשה בכדי להוכיח את יכולותיי, מה שלבסוף השתלם, כשנבחרתי להשתלב במסלול המצטיינים ונשלחתי לתקופת להתמחות בבית המותג River Island בלונדון, כחלק מתוכנית המוסד להכשרת מעצבים צעירים בחברות מסחריות, שם למדתי עבודה קשה מהי ורכשה כלים ומיומנויות שמלווים אותי עד היום וטבועים בעבודתי.

לאחר 4 שנים של לימודים ועבודה קשה, הצגתי לראווה פרויקט גמר שכלל פרטי לבוש המשלבים אלמנטים היוצרים חיבור יוצא דופן בין תקופת בתי המלוכה של המאה ה- 18 באירופה, יחד עם אלמנטים ואביזרים מהייצור ההמוני של המאה ה-21. הפרויקט זכה לתגובות נרגשות מקרב אנשי מקצוע מובילים בארץ ובעולם, עד כדי הצגתו במגזינים ואתרי אופנה בינלאומיים נחשבים, שסימנו אותי כהבטחה הצפויה להשתלב בהצלחה בעולם האופנה רווי התחרות.

כעת, כשנה אחרי, לאחר חשיבה רבה, התגבשות עצמית והצבת מטרות ויעדים, הקמתי  מותג הנושא את שמי במטרה לנסות ממש את הציפיות הרבות ולא לאכזב איש מאלו שהאמינו בה ובעיקר לא את עצמי.

מדוע דווקא צעיפים?

בתור התחלה בחרתי להתמקד בפריט אחד, להעמידו במרכז הבמה ולהפכו לקולקציה של ממש. כך יצרתי ליין של צעיפים ייחודיים, הנסגרים ברכיסת כפתור ונבדלים מאלו המוכרים ונפוצים בשוק. הרכבי הבדים המגוונים, איכותם וההתעקשות על רמת התפירה והפרטים הקטנים מייצרים את הבוטיקיות שבמוצר. הרצון למעשה היה ליצור פריט חדש, כזה שאי אפשר למצוא באף רשת או חנות, כזה שיזוהה אך ורק עימי.

ספרי מעט על הקולקציה…

הקולקציה עושה שימוש במגוון סוגי בדים, כגון שיפון, כותנה, צמר וויסקוזה, אותם אני משלבת עם כפתורים שונים אותם שמלוקטים משווקים שונים בארץ ובעולם. כל צעיף בקולקציה נתפר במהדורה מוגבלת המעניקה ללקוחותי ידיעה כי את הצעיף שרכשו סביר להניח שלא יראו על אף אדם אחר. הקולקציה עשירה בדוגמאות, הדפסים וצבעים המתחלפים בהתמדה, כך שכל אחת תוכל למצוא את זה המתאים לטעם האופנתי שלה.

מהו הפריט האהוב עלייך בקולקציה?

הצעיף האהוב עלי הוא דגם מילא משובץ רחב, מדובר בצעיף מפנק העשוי 100% צמר. הצעיף מאוד נעים על הגוף, איכותי, אוטם רוח והוא בעיקר מקנה שיק אירופאי חמים. מילא משתלב נהדר עם ג'ינס  וסריג אפור כהה למראה חורפי מושלם.

מה הפרויקט הבא?

בימים אלה החלטתי לפנות לקהל יעד נוסף- הילדים והשקתי את קולקציית  MiniMe המתוקה, קולקציית צעיפים המתבססת על עקרונות קולקציית המבוגרים, אך הפעם מיועדת לגילאי 6-12. שם הקולקציה נגזר מהדמיון בין הקולקציות, הבא בכדי לאפשר להורים וילדיהם לבחור צעיף דומה מחד ולאפשר לילדים להרגיש כגדולים ולעטות על עצמם פריט מעצבים אופנתי מאידך. יש כבר מחשבה על הפריט הבא שאעצב, אך בינתיים מעדיפה לשמור על כך בסוד 🙂

מהו הטרנד האהוב עלייך לקיץ 2015?

מטבעם של טרנדים לחזור על עצמם בכל שנה מחדש, ולכן אני מאמינה שגם הקיץ יהיה דומיננטי טרנד השחור- לבן שמעניק מראה נקי, מתוחכם , המתאים גם לערב וגם ליום והוא בהחלט האהוב עלי.

את הפריטים של עדי בקשי ניתן להשיג בחנות האון ליין, ובנקודות המכירה השונות אשר במיקומן ניתן להתעדכן בטלפון: 054-9003966

 הדס ימיני
הדס ימיני, עורכת BFF, חיה ונושמת אופנה, טרנדים ורשתות חברתיות.

הוספת תגובה